Piórem po regionie

W poprzednim numerze Wici (#32) przedstawiliśmy kilka kieleckich fotoblogów - tym razem czas polecić strony internetowe, których autorzy z zacięciem dziennikarskim opisują lokalną rzeczywistość.Andrzej Piskulak
Dziennikarz związany z kilkoma kieleckimi redakcjami, prowadzi swoją wirtualną działalność na kilku frontach. Stronę http://piskulak.blogspot.com/ określa kroniką dziennikarską. Znaleźć tu można jego przemyślenia, obserwacje i oceny rzeczywistości. Z kolei dodając w adresie „dwójkę” po nazwisku: http://piskulak2.blogspot.com/ dostaniemy się na BAI, czyli na Bloggerową Agencję Informacyjną. Tutaj red. Piskulak upublicznia informacje prasowe – za darmo, do wykorzystania przez wszystkich, ale z zaznaczeniem źródła.

Anna Krawiecka
Z kielecką prasą związana od początku lat siedemdziesiątych. Specjalizuje się w regionalnych kronikach towarzyskich, które regularnie publikuje na http://annakrawiecka.redblog.echodnia.eu/
Co ważne, red. Krawiecka przemyca czytelnikom plotki w sposób luźny, bez atakowania kogokolwiek, za to zwykle z ciekawą pointą w formie językowego kalamburu.

Historie kieleckie
Na http://historiekieleckie.blox.pl/ znajdziemy mnóstwo tekstów zarówno opisujących przeszłość, jak i teraźniejszość. Autor, opisując historie, sięga nawet lat 80-tych, co jest rzadkością w przypadku Kielc. I nie są to historie zbliżone do badań naukowych, a raczej do luźnych wspomnień opowiadanych przy piwie. Podane w przyjemnej formie, często okraszone zdjęciami czy wycinkami z gazet, sprawia, że blog ten staje się jednym z ciekawszych „kieleckich miejsc” w internecie.

HomoDicit.pl
Autorem tej strony jest nasz redakcyjny kolega, Jakub Wątor. Na HomoDicit znajdziecie wszystkie przeprowadzane przez niego wywiady, które znaleźć można również w wydaniach Wici.Info. Specjalnością Kuby są gwiazdy z pierwszych stron gazet – zapraszamy na stronę!
Data publikacji: 04-01-2010 o godz. 11:24:47, Temat: Internet

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,pilrem_po_regionie,12079,html